nedeľa, septembra 16, 2012

Nuda v Brne a Panč´s not dead

Milí moji, verní aj neverní, nenechajte sa zmiasť nadpisom. Nuda tu rozhodne není! Práve naopak. Mám za sebou prvý týždeň a musím uznať, že už potrebujem trochu oddychu a triezvoty :D. Okrem nejakých vybavovačiek ohľadom Isicu, šalinkarty(električenka) a podobne som sa v podstate do dnes nezastavila v tom čo mi ide najlepšie - kalení.
Pomaly ale isto sa začínam zorientovávať v novom meste. Doteraz som sem síce chodila dosť často na to aby som zhruba vedela kde sa čo nachádza, ale aj tak som sa nevyhla blúdeniu - hlavne hneď v pondelok som si spravila menšiu prechádzku o piatej ráno, ožralá na šalát, lebo som nevedela trafiť domov- asi hodinu. Ale už je to v poriadku a domov by som trafiť mala bez väčších problémov.
Každopádne okrem takého hospodského a podobného kalenia, sme náhodou prežili aj pomerne na triezvo a vyplnili si to napríklad úžasnou burger party..... Za to musím do nebies vyzdvihnúť svoju spolubývajúcu Lúmennku, lebo spravila tak božské burgre, že sa mi o nich sníva každú noc.
Tento víkend som pre zmenu ale strávila mimo Brna, v dedinke nazývanej Dzbel, kde sa konal najlepší (na nešťastie neletný) festival na svete Barbar fest. Navštívila som ho už druhý krát a musím povedať, že tento rok sa mi páčil ešte viac ako ten minulý. Konal sa na krásnom mieste pri lese, vládla úžasná atmosféra, skvelí ľudia a hromady a hromady zábavy a samozrejme tiekli hektolitre alkoholu, ktorý bol okrem iného potrebný na boj so zimou, ktorá bola teda fakt neskutočná. Ale náladu nikomu nepokazila ani ona ani prohibícia.....
Samozrejme sa musím teda vyjadriť aj k tomuto problému. Ako z médií určite viete, na Morave aj v Čechách sa rozšírila otrava zapríčinená pančovaným alkoholom, v ktorom sa miesto ethanolu nachádzal methanol.... Vďaka tomuto už zomrelo niekoľko ľudí a zvrchu prišla nočná mora zvaná zákaz alkoholu. Teda aspoň toho ktorý má viac ako 20 percent. Najprv to platilo len pre jednorázové akcie a predajné stánky, vďaka čomu to schytal aj spomínaný Barbar fest. Po návrate z neho ale čakal trošku väčší šok. Prohibícia začala platiť celoplošne a teda sa musíme zmieriť s pohľadmi na prázdne alebo zabezpečné regále na ktorých má byť alkoholíček. Zoženiete tu len likéry, pivo, víno, medovinu a podobné veci. Dokonca aj whisky mi zobrali! Báj d véj chcem ešte dodať, že otravu methanolom vraj veľmi ľahko porazíte vypitím tak 4 pív alebo proste iným alkoholom. Takže treba piť tzv. "Na Sheenu"-miesať o sto šesť a všetko bude v pohode:). A ževraj už to schytalo aj pár Slovákov, tak pozor na to lidi! Budúci víkend sa chystám na chvíľku domov, lebo v British rockstars hrá Barbar punk, tak dúfam, že dovtedy neprejde prohibícia hranice a budem sa tam mocť ožrať podľa potreby čímkoľvek:D. Takže asi toľko o Brne a podobných veciach, odkazujem len, že mi je tu úžasne, som strašne spokojná a dúfam, že to tak aj ostane. Majte sa krásne a užívajte! :)

1 komentár:

  1. kks ja som o tom pancovanom alkohole najprv vobec nevedela lebo ja nepozeram spravy a necitam noviny takze ked som v zahranici zijem v nadhernej izolacii... potom cez fb dosli nejake info aj ku mne a to bol zrovna taky vikend ze som tu nasla becherovku a hned som sa potesila ze jeeej, kusok domoviny na zapade tak som si ju kupila a vsetci sme pili a mama mi potom pisala mail ze pozor na cesky chlast :D ale henta zjavne nebola pancovana, ale aj tak to bola ironia celkom :D

    btw pit na sheenu, haha, to sa mi paci...to aj ja tak pijavam, lebo od istej hladiny uz iba hucim a neartikulovane trepem ze "ale to je jeeednooooo, takto sa pije u nas, ja vam ukazem ako piju slovaci" (ehm...no...na druhy den som rada ze nikoho nestretnem :D )

    OdpovedaťOdstrániť