nedeľa, septembra 13, 2009

12. 9. 2009 Randal club - Toto bol ten skurvený rock n´roll:D


Keď som sa večer blížila k Randal clubu a tešila som sa na jednu zo svojich najobľúbenejších klubových kapiel Ram1's čiže Ramones revival, ešte som netušila čo sa z tohto koncertu nakoniec vykľuje.

Ramonesáci odštartovali svoju show klasickým Moriconeovským introm a dali nám šancu preniesť sa do časov, kedy existovali skutoční Ramones a vyblázniť a vytancovať sa na klenotoch ich tvorby.
Ich Playlist:
DURANGO 95
TEENAGE LOBOTOMY
PSYCHO THERAPY
BLITZKRIEG BOP
I BELIEVE IN MIRACLES
KKK TOOK MY BABY AWAY
53rd & 3rd
SPIDERMAN
ROCKAWAY BEACH
SHEENA IS A PUNKROCKER
I WANNA BE SEDATED
COMMANDO
PET SEMATARY
ANY WAY YOU WANT IT
CRETIN HOP
SOMEBODY PUT STH. IN MY DRINK
TODAY YOUR LOVE…
PINHEAD
HAVANA AFFAIR
R.A.M.O.N.E.S.
POISON HEART

Keď skončili, čo bolo nejak podozrivo skoro, vyšli sme už s pivami v rukách von, kde sme sa nadýchali zaslúženého čerstvého vzduchu. Po krátkom oddychu, počas ktorého vnútri zvládli nazvučiť ďalšiu kapelu, od ktorej som napriek odporúčaniam nič neočakávala sme sa vrátili späť. Za moju prvú rekaciu na spomínanú kapelu som sa neskôr ale velmi začala hanbit, pretože mi stačilo len zopar sekúnd a už po druhý krát v ten večer som sa preniesla do minulosti, tento krát do 50. rokov minuleho storočia a mohla som si vychutnávať pravý nefalšovaný Rock n´roll na štýl Elvisa Presleyho. Tento zážitok mi dopriali chlapci zo skupiny Devil street 13, ktorý pre lepší dojem zneužívali nielen prekrásny kontrabas ale aj dobový mikrofón a ako inak aj účes "na káčera". Okrem iného svoj výstup obohatili o zaujímavých hostí ako napríklad celú kapelu Ram1´s s ktorou odohrali pesničku R.A.M.O.N.E.S. ale takisto aj svojho bývalého speváka a mladú dievčinu s fantastickým hlasom z ktorého minimálne mne padla sánka:). Na konci nás prekvapili ohňostrojom z kontrabasu a my sme sa znovu ocitli vonku, kvôli abstinenčným príznakom nielen za kyslíkom. Po návrate do sály už boli v plnom prúde českí Carlos and his coyotes, ktorí viac ako rockabilly kapelu pripomínali Motorhead v sombrere a to nielen kvôli vzhladu svojho frontmana. Každopádne ma títo chlapci až tak nezaujali a navyše ma rozbolela hlava, tak sme sa vybrali ešte na chvíľku von a onedlho (jedna z nás dokonca obliata Plzňou:P) sme sa vybrali na nočák smerom domov, takže ďalšiu skupinu ktorá pochádzala z Maďarska a jej názov si neviem vybaviť, sme už ani neokúsili. Napriek tomu bol tento večer viac ako úžasný a mám za sebou ďalši extrémne výnimočný zážitok. Všetkým čo za to môžu samozrejme ďakujem:D

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára