pondelok, januára 16, 2012

DETI


V rámci toho, že môj zdravotný stav je stále v pomerne úbohom stave (dokonca som na tom úbohejšie ako by som možno bola, keďže som sa v sobotu rozhodla liečiť sa svojím obľúbeným spôsobom a pařila som v Randali do šiestej rána a ono čuduj sa svete to nepomohlo) tak sa doma nudím, čoho výsledkom sa stalo, že som závislá na telke. Tú normálne ani nepozerávam, ale tak nedá sa celý čas len sedieť za kompom prípadne čítať knihu....Jedna z vecí ktoré pozerám každý večer o takomto čase je seriál Sex v meste, ktorý dnešným dielom v mojej hlave načal otázku, ktorú budem riešiť v nasledujúcich riadkoch. Touto otázkou je určite častý problém dosť veľkého množstva žien, ale tak poďme na to....

Chcem deti? Takto jednoducho to znie, ale zistila som, že som z toho dosť hodne zmätená, pretože deti mám strašne rada, sú to úžasné tvory a strašne ma fascinuje možnosť tvarovania ich osobnosti.
Dokonca existuje jedno, ktoré mám jednoznačne najradšej zo všetkých a nikto ma nepresvedčí o existenciii krajšieho a úžasnejšieho dieťaťa. Volá sa Nella a môžte ju vidieť na fotke v úvode:).
S Nellou sa snažím tráviť čo najviac času ako je to v rámci môjho života možné a raz za čas ju dokonca strážim, takže nepochybujem ani o svojej schopnosti sa o dieťa postarať.

Nemám teda strach, z toho, že by som to dieťa nedokázala vychovať a ani sa nejak zvlášť nezamýšlam nad tým, či by malo alebo nemalo otca. Určite by som to zvládla tak aj tak. Nemám strach z ničoho takého.
Mám strach akurát tak z pôrodu a zo všetkých sprievodných udalostí, ale myslím, že keby som to fakt chcela tak by ma snaď toto nezastavilo.

Druhá vec je môj životný štýl ktorý milujem a nielen že sa ho nechcem vzdať, ale nemám poňatia do akých dialok ho ešte dokážem dotiahnuť.... Chcem proste žiť, cestovať, zažívať, prežívať, robiť ďalšie obrovské chyby, naučiť sa o všetkom viac a tak ďalej, proste všetko čo chce, zdravý, šťastný človek v mojom veku. Ide to samozrejme aj s dieťaťom ale už tam sú isté obmedzenia. Každopádne veď ani to by nemusel byť problém, proste by som sa len matkou nemusela stať teraz....ale ja neviem či to chcem vôbec niekedy v budúcnosti.....


Posledný predvianočný diel How I met your mother nastolil podobný problém u jednej z hlavných postáv Robin. Robin totiž nikdy nechcela dieťa a zrazu zistila, že ho ani nikdy nebude môcť mať.
Vtedy som sa nad týmto tak vážnejšie zamyslela po prvé, je v pohode si povedať, že nikdy nechcem dieťa, ale je fajn vedieť, že si to môžem rozmyslieť......To je sakramentská pravda a príde mi desivé, nemôcť s tým nič robiť.

No a nakoniec, vôbec netuším prečo to vlastne rozoberám, pretože veci väčšinou beriem tak ako prídu, riešim ich za pochodu a viem, že to bude najsprávnejšie aj v tomto prípade, ale asi som si to proste potrebovala napísať:D.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára